Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Richard Dubovický

Za férové a hrdé Slovensko

Richard Dubovický
46

Richardov príbeh

Richard Dubovický je IT manažér a podnikateľ z Prešova. Je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a predsedom prešovskej miestnej bunky. V roku 2005 odišiel za prácou do Londýna. Po tom, ako sa etabloval, začal pomáhať ľuďom, ktorí prichádzali zo Slovenska, nájsť si prácu a uľahčil im to, čím si sám musel prejsť. Spoznal tak aj svoju manželku Lenku. Keď prišiel čas založiť si rodinu, vrátil sa do rodného Prešova.

Richard musel v roku 2009 začať znova od nuly. Obdobie hospodárskej krízy neposkytovalo veľa pracovných príležitostí, preto si požičal peniaze a snažil sa podnikať. Okolnosti mu však nepriali, a tak časy po narodení syna boli najšťastnejšie, no zároveň najtemnejšie v jeho živote. Situácia sa stabilizovala až v roku 2011, kedy sa Richardovi podarilo zamestnať v zahraničnej IT spoločnosti. Vypracoval sa tu relatívne rýchlo od úplného začiatočníka až na manažérske pozície, kde ako senior pôsobí dodnes. Popritom pomohol manželke zrealizovať jej sen – podnikajú spolu v gastronómii a prevádzkujú 2 reštaurácie.

Do politiky Richard vstúpil, aby ju pomohol robiť inak. Bez konfliktov a skrytých záujmov, ale úprimne a pre ľudí. Ako mladý človek, ktorý sa vrátil zo zahraničia, aby si vybudoval rodinu, vie, aké to je, budovať z ničoho niečo. Vypracoval sa poctivou a trpezlivou prácou, a preto chce dnes pomôcť mladým ľuďom, ktorí sú v podobnej situácii. Ľuďom, ktorí chcú žiť plnohodnotný život vo svojej domovine, na východnom Slovensku. Riešenie aj zo svojich vlastných skúseností vidí vo vzdelávaní, podpore príležitostí v rámci digitálnej ekonomiky a efektívnom využití eurofondov na budovanie nájomných bytov pre mladé rodiny.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.