Matúš Mikšík

Stará politika zlyhala, poďme to robiť lepšie.

Matúš Mikšík

Matúšov príbeh

Matúš Mikšík vyštudoval slovenský jazyk a literatúru na FiF UK, kde v roku 2019 aj získal doktorát zo slovenskej literatúry. 

Do konca roka 2018 pracoval v Literárnom informačnom centre, kde viedol magazín o nových knihách Knižná revue ako šéfredaktor, okrem toho koordinoval projekt literárneho portálu litcentrum.sk. Dlhodobo pôsobí ako literárny kritik a recenzent, v menšej miere aj ako knižný redaktor či moderátor literárnych podujatí. 

Od septembra 2019 pôsobí na Katedre slovenskej literatúry a literárnej vedy ako odborný asistent, vedie semináre z teórie literatúry a v rámci výskumu sa venuje najmä slovenskej poézii druhej polovice 20. storočia a súčasnej domácej literatúre. 

Je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska, bol súčasťou prezidentského tímu Zuzany Čaputovej, neskôr úspešného tímu europoslanca Michala Šimečku a keďže dôveruje politike, ktorú PSko robí, vo svojej práci v oblasti komunikácie na sociálnych sieťach pokračuje aj v tíme PS/SPOLU do parlamentných volieb. 

Popri kampaňovaní pripravuje literárnovednú monografiu o tvorbe básnika Ivana Laučíka.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.