Martin Dubéci

Stará politika zlyhala, poďme to robiť lepšie.

Martin Dubéci

Martinov príbeh

Martin Dubéci je jedným zo spoluzakladateľov Progresívneho Slovenska, kde dnes pôsobí ako jeho sekretár. Venuje sa témam obrany a bezpečnosti a bol iniciátorom Výzvy k ľudskosti, aj vďaka čomu patrí medzi najvýraznejšie progresívne a liberálne hlasy na Slovensku. Pochádza z obyčajnej zmiešanej maďarsko-slovenskej rodiny z Košíc. Chodil na maďarskú základnú školu v Košiciach, evanjelické gymnázium v Tisovci a neskôr študoval v Českej republike, Dánsku a v Londýne.

Po voľbách v roku 2016 sa rozhodol spolu s Michalom Trubanom a Ivanom Štefunkom založiť politické hnutie, ktoré bude autentickým progresívnym hlasom na našej politickej scéne. Ako sekretár hnutia posledné dva roky zodpovedá za jeho rozvoj a politickú stratégiu. V oblasti bezpečnosti roky upozorňuje na neefektivitu a netransparentnosť vo veľkých modernizačných projektoch. Stojí za najväčšími odhaleniami zlyhaní v prípade modernizácie Spartanov, či vozidiel 8x8.

Taktiež bol jedným zo zástupcov iniciatívy za zlepšenie zákona o spravodajských službách a pracoval aj na legislatívnych iniciatívach, ktoré pomohli zlepšiť kvalitu infozákona či začali riešiť otázku podvodného nevyplácania miezd na východnom Slovensku.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.