Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

PS/SPOLU bude proti fašistom bojovať po celom Slovensku

PS/SPOLU bude proti fašistom bojovať po celom Slovensku

ProgresívneSpolu
Progresívne
Spolu

Koalícia PS/SPOLU bude po celom Slovensku na uliciach miest a v dedinách bojovať proti rastúcej sile fašistov. Riziko vzniku hnedej koalície po parlamentných voľbách sa podľa volebného lídra Michala Trubana zvyšuje. Demokratické sily musia pracovať ešte tvrdšie, aby ľuďom dali vo voľbách lepšiu ponuku.

“Slovensko musí byť férové a pre všetkých. Toto chcú ľudia v každom regióne, a pre nás je to ústrednou témou týchto volieb,” zdôraznil Michal Truban. Každý deň viac ako 500 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok PS/SPOLU spoločne s kandidátmi hovoria s ľuďmi po celej krajine. “Fašistov musíme prečísliť aj v uliciach. Nesmieme ich tam nechať samých. Opäť ideme s našou ponukou za ľuďmi. Podarilo sa nám to v európskych voľbách, teraz to musíme zopakovať,” dodal M. Truban.

Štvrté miesto na kandidátke koalície PS/SPOLU má právnička a bojovníčka proti extrémizmu Irena Biháriová. Ľudia podľa nej volia extrémistov z rôznych dôvodov, ale dva najdôležitejšie sú sociálna nespravodlivosť a hodnotové témy. “Ľudia počúvali, ako majú byť šťastní a oslavovať slobodu cestovať a študovať v zahraničí. No vedeli, že nemajú ani na to, aby cestovali z Trebišova do Popradu,” povedala I. Bihariová. Hodnotové témy ako ochrana rodiny a menšín extrémisti, ale aj vládny Smer-SD, zvulgarizovali do podoby hrozby. “Množstvom klamstiev a dezinformácií manipulujú voličov a vyvolávajú v nich strach,” dodáva I. Biháriová.

Podľa nej riešenie spočíva v zintenzívnení boja s extrémizmom: “Ponúkáme presvedčivý program ako riešiť sociálne skrivodlivosti, bojovať s dezinformáciami a vytvoriť mladým priestor na angažovanie sa v politike.” Zdôraznila však, že extrémistov je nevyhnutné zastaviť priamo v uliciach: “Navštívime aj miesta, kde mali kotlebovci najväčšie úspechy, aby presviedčali ľudí, že existuje aj cesta nádeje, nie hnevu a strachu,” hovorí I. Biháriová a dodáva, že osobne navštívi obce, kde Kotlebovci získali najviac hlasov vo voľbách. 

Je čas postaviť sa kotlebovcom zoči voči. “Smer je pripravený s nimi vládnuť a my sa musíme postaviť na odpor a za správnu vec. Sme odhodlaní stretnúť čo najviac ľudí v mestách a na dedinách. Zaklopať na všetky dvere, ktoré budeme vládať a prísť za občanmi tam, kde žijú,” uzavrela Biháriová.

Najnovšie články

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.