Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Irena Bihariová podala žalobu na ĽSNS

Irena Bihariová podala žalobu na ĽSNS

ProgresívneSpolu
Progresívne
Spolu

ĽSNS distribuovala v decembri po Slovensku stranícke noviny s nepravdivými informáciami o kandidátke PS/SPOLU a dlhoročnej aktivistke proti extrémizmu Irene Bihariovej. Mala vraj získať tisíce eur na dotáciách od ministerstva školstva a chodiť za ne presadzovať „zvrhlú agendu“ deťom na školy. Tieto tvrdenia ĽSNS sú nepravdivé, Irena Bihariová ani OZ Ľudia proti rasizmu, v ktorom pôsobila, nikdy takúto dotáciu nedostali. Obrátila sa preto s občianskoprávnou žalobou na okresný súd v Banskej Bystrici. 

Za účelom úhrady právnych služieb zbierala financie od verejnosti. “Zbierala som ich za účelom úhrady právnych služieb, ktoré chcem využiť v súvislosti s občianskoprávnou žalobou na ĽSNS. Nikdy v živote som pred tým na nič nepýtala verejne peniaze, o to viac ma potešilo, že sme v rekordnom čase vyzbierali vyše 9000 EUR,” vysvetľuje kandidátka PS/SPOLU.

Bihariová sľúbila, že zvyšné financie, rovnako ako vysúdenú sumu peňazí, použije výhradne na nestranícky účel – na boj proti dezinformáciám. Konkrétne dá vytlačiť a rozdistribuovať nestranícke noviny s najčastejšími bludmi a nezmyslami, ktoré šíria extrémisti, s ich overiteľnou protiargumentáciou a faktickými vysvetleniami.

“Netúžim nijak profitovať z boja proti klamstvám, napokon, ani mi nejde výlučne o očistu mena. V tomto prípade nejdem riešiť svoju osobnú výhru, ale hájiť princíp férovosti a nás všetkých, ktorí sme len pre svoj názor verejne znemožňovaní, ohováraní a urážaní,” dodáva kandidátka, ktorá práve pracuje na vydaní novín, ktoré budú distribuované do domácností Slovenskou poštou. 

Irena Bihariová bude verejnosť informovať o všetkých súvisiacich finančných pohyboch a úhradách. Tieto informácie sú dostupné aj na jej transparentnom účte. 

Minulý rok s žalobou na vydavateľa konšpiračného mesačníka Zem a Vek Tibora Rostása uspel kandidát PS/SPOLU Pavel Sibyla. Rostás bol odsúdený za prečin hanobenia národa a rasy. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry sa týchto protizákonných skutkov dopustil, keď napísal a uverejnil článok Klin Židov medzi Slovanmi. 

Najnovšie články

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.