Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Klamstvá o programe PS/SPOLU

Klamstvá o programe PS/SPOLU

ProgresívneSpolu
Progresívne
Spolu

Po internete sa šíria správy o tom, že chceme zakázať poľovníctvo, zdaniť dôchodky či dedičstvo.Všetko sú to klamstvá. A hoci sa bezmenní autori týchto správ oháňajú našim programom, takéto opatrenia v ňom nie sú. Šírenie týchto informácií je veľmi jednoduché, stačí vymyslieť čo najhrozivejší titulok o tom, čo všetko chceme zdaniť a zakázať a v závere vyzvať čitateľov, aby správu šírili. Takým spôsobom sa ľahko oživí aj stará a dávno vyvrátená lož:
Aká je pravda o našom programe:

❌ Nejdeme zakázať poľovníctvo: klamstvo o údajnom zákaze šíri sama ministerka pôdohospodárstva Matečná. Ide o starý hoax, ktorý bol dávno vyvrátený aj v médiách. Nič také sa v našom program nenachádza. 

❌ Nebudeme zdaňovať dôchodky ani dedičstvo:  nič  také nemáme v programe. Je to ďalšie klamstvo. Naopak, navrhujeme znížiť daňové zaťaženie práce ľudí s nižšími a strednými príjmami. Navrhujeme zaviesť naozaj férové dôchodky, ktoré budú kombinovať garanciu minimálneho dôchodku a zároveň budú motivovať k plateniu odvodov. 

✅ Budeme bojovať s dezinformáciami. Internet priniesol mnoho dobrého, žiaľ priniesol aj nástrahy. Medzi ne patrí ľahkosť šírenia klamstiev a manipulatívnych informácií. Vysporiadať sa s touto hrozbou patrí medzi výzvy modernej doby. Aj preto sme hrdí na to, že ako jedni z mála, sme tejto téme venovali v programe samostatnú kapitolu. 

Náš program si môžete prečítať, vypočuť aj pozrieť a sami sa presvedčiť, že nič z vyššie spomínaných klamstiev v ňom nemáme.

Najnovšie články

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.