Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Vladimír Olej

Za férové a hrdé Slovensko

Vladimír Olej
146

Vladimírov príbeh

Vladimír Olej je zakladajúcim členom hnutia Progresívne Slovensko. Vyštudoval stavebné inžinierstvo v odbore Stavby s environmentálnym určením a vyše 10 rokov pracuje v preprave zemného plynu ako koordinátor strategických projektov, v rámci čoho prispel k výstavbe Reverzného toku Slovenskej republiky, Slovensko-maďarského plynovodného prepojenia, Poľsko-slovenského plynovodného prepojenia, zníženiu emisií plynárenských turbín, zvýšeniu kybernetickej ochrany spoločnosti a príprave medzinárodného projektu Eastring.

Dlhodobo sa venuje oblastiam energetiky, životného prostredia a nedávnej histórii nášho národa. V roku 2016 vydal svoju prvotinu v angličtine Fire Worshipers: Samo’s Empire, ktorá je krátkou novelou o prvej veľkej ríši našich predkov, ich zvykoch, poverách a božstvách. V roku 2018 vydal opäť v angličtine román The Corner of Death: Czechoslovaks in the Second World War, ktorý vyzdvihuje Čechoslovákov, ktorí bojovali na rôznych frontoch Druhej svetovej vojny s detailnejším zameraním sa na Východný front a Slovenské národné povstanie.

V politike chce dosiahnuť dôslednú ochranu životného prostredia a hlavne chránených území, zvýšenie podielu obnoviteľných zdrojov v energetickom mixe krajiny a zviditeľňovanie československých hrdinov Druhej svetovej vojny.

Medzi jeho záľuby patria rôzne športy (hokej, turistika, bicyklovanie...), navštevovanie hradov, hradísk a pevností a cestovanie za gréckou kultúrou.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.