Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Viola Želinská

Za férové a hrdé Slovensko

Viola Želinská
53

Violin príbeh

Viola Želinská je stredoškolská učiteľka.

Ako dejepisárka sa zameriava na aktívny prístup žiaka k nastolenej problematike pri hľadaní príčinných súvislostí historických javov. Cenná je jej schopnosť aplikovať význam dejinných udalostí na súčasné spoločenské a politické dianie.

Významnou mierou sa zameriava na dôležité medzníky našich národných dejín 20. storočia, a to aj na udalosti po roku 1989. V diskusiách so študentmi a študentkami poukazuje na nebezpečenstvo vzrastajúcich nacionalistických a extrémistických názorov a podporuje ich kritické myslenie, otvorenosť a formovanie historického povedomia.

Nie je jej ľahostajné ani postavenie učiteľa v dnešnej spoločnosti a stav školstva na Slovensku. Je iniciátorkou a organizátorkou štrajkových hnutí na zlepšenie finančného ohodnotenia učiteľov.

Od vstupu SR do európskych štruktúr sa aktívne zapája do medzinárodných projektov v rámci Comenia, je líderkou dlhoročnej spolupráce s gymnáziom vo Vyškove v ČR, organizuje exkurzie pre žiakov do krajín s významnými pamiatkami, ktoré sú zapísané v UNESCO.

Spája vyučovanie s praktickou výchovou mladých ľudí k demokratickému zmýšľaniu a zodpovednému a aktívnemu prístupu k spoločenskému dianiu.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.