Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Tomáš Bořuta

Za férové a hrdé Slovensko

Tomáš Bořuta
86

Tomášov príbeh

Tomáš Bořuta je riaditeľom kultúrneho centra a rovnomenného občianskeho združenia Cooltajner, ktoré v Považskej Bystrici organizuje kultúrne, umelecké, vzdelávacie a inak spoločensky prospešné podujatia.

Tomáš pôsobil do roku 2015 v redakcii spravodajského portálu Aktuality.sk ako vedúci redaktor magazínov, neskôr krátky čas ako PR manažér pre súkromného dopravcu RegioJet.

Popri zamestnaní sa venoval dobrovoľníctvu, čo spoločne s priateľmi v roku 2015 pretavili do projektu Cooltajner. Za päť rokov existencie združenia sa priamo spolupodieľal na produkcii viac ako 500 najrôznejších podujatí pre širokú verejnosť s výrazným regionálnym dosahom, či už v oblasti vzdelávania, charity, komunitného rozvoja alebo sociálneho networkingu.

Dlhodobo sa venuje oživovaniu zanedbaných mestských priestorov, budovaniu nových verejnoprospešných zariadení, vzdelávaniu v oblasti participácie či zlepšeniu inklúzie marginalizovaných skupín.

V roku 2018 sa stal zakladajúcim členom hnutia Progresívne Slovensko, no už o mesiac neskôr si pre kolegialitu s bývalými kolegami z redakcie členstvo pozastavil, aby sa mohol podieľať na organizovaní zhromaždení Za slušné Slovensko vo svojom rodnom meste.

Okrem pracovných záležitostí sa venuje regionálnemu aktivizmu, najmä v oblasti funkčnosti dopravy a implementácie smart prvkov v samospráve, vo voľnom čase spevu v chrámovom zbore a ochotníckemu divadlu.

Študoval v Bratislave, Brne a Prahe regionálny rozvoj a verejnú správu, momentálne študuje dopravné riadenie v Pardubiciach.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.