Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Renáta Popundová

Za férové a hrdé Slovensko

Renáta Popundová
67

Renátin príbeh

Renáta Popundová je zdravotná sestra s 30 ročnou praxou. Osobne sa venuje agende zdravotníctva, zdravotníckych pracovníkov, zdravotnej starostlivosti, prepojenia zdravotnej a sociálnej starostlivosti.

Najdlhšie obdobie svojej kariéry pracuje so seniormi. V roku 2010 bola líderkou petičného výboru za zachovanie geriatrického oddelenia vo Zvolene, rokovala s primátorom mesta Zvolen, predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja a s poisťovňami.

Od roku 2006 je činná v Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek. Pôsobila v pracovnom tíme pri tvorbe Charty práv sestier a pôrodných asistentiek. V roku 2012 jej bolo udelené prestížne ocenenie Biele Srdce v kategórii sestra v praxi na celorepublikovej úrovni.

Pracuje aj v pracovných skupinách MZ SR ako predsedníčka odbornej pracovnej skupiny Komisia pre zdravotnícke výkony v špecializačnom odbore ošetrovateľstva a je členkou komisie pre ŠDTP (Štandardný diagnostický a terapeutický postup).

Pôsobila v tíme Kancelárie verejného ochrancu práv pre prieskumy v zariadeniach pre seniorov, špecializovaných zariadeniach a domovoch sociálnych služieb ako odborníčka pre ošetrovateľstvo.

Chce riešiť pretrvávajúce problémy v rezorte zdravotníctva, najmä tie, ktorými sa dlhé roky nikto nezaoberal a ak aj áno, tak nedostatočne. Sestry očakávajú zmenu k lepšiemu, ale táto vláda nám ju neumožnila a ignorovala nás.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.