Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Petra Hudáková

Za férové a hrdé Slovensko

Petra Hudáková
109

Petrin príbeh

Petra Hudáková je mama, právnička, manažérka a komunálna poslankyňa. 10 rokov pôsobila v advokácii, a to nielen u nás doma na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Z pôsobenia v medzinárodnom prostredí vie z praxe porovnať fungovanie inštitútov a vymožiteľnosť práva na Slovensku a vo svete. Bohužiaľ, na Slovensku máme ešte veľa čo doháňať a rada by k tomu prispela. Na to, aby sa veci zmenili, treba priložiť ruku k dielu. Začína od seba.

Jej témy sú právo, spravodlivosť, rovnoprávnosť, a podpora žien a rodín konkrétnymi a dôstojným riešeniami problémov, s ktorými sa stretávajú vo svojich každodenných životoch. Ženy a rodiny ťahajú v našej spoločnosti stále za kratší koniec. Aj preto stála pri zrode iniciatívy Ženy SPOLU.

Povolanie advokátky vždy brala ako službu pomoci, ako možnosť ochraňovať práva iných pred zákonom. A to je jej ambícia aj vo voľbách. V parlamente by chcela zastupovať najmä práva žien, podporovať ich, a robiť všetko preto, aby reprezentácia žien v spoločnosti na rozhodovacích a iných vysokých pozíciách, či už vo verejnom, alebo súkromnom sektore, rástla. Myslí si, že je to nielen demokratické, ale aj skutočne spravodlivé.

Spoločnosť, kde budú mať ženy možnosti zariadiť si život podľa svojich predstáv a potrieb a nie podľa stereotypov a kde sa budú môcť aktívne realizovať a podieľať na živote spoločnosti, bude férová ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Petra veľmi intenzívne vníma, keď ľudia zažívajú akékoľvek neprávosti v dôsledku situácie, do ktorej sa dostali nie vlastnou vinou, alebo v dôsledku svojej inakosti, choroby, staroby, alebo iného znevýhodnenia. Z jej doterajších skúseností prišla k záveru, že až vtedy, keď sa budeme vedieť postarať o tých slabších a zraniteľnejších, tak sa budeme vedieť postarať o celú spoločnosť.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.