Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Oliver Petrík

Za férové a hrdé Slovensko

Oliver Petrík
83

Oliverov príbeh

Oliver Petrík sa narodil na východnom Slovensku, väčšinu života však prežil v Banskej Bystrici.

V roku 2000 úspešne ukončil Lekársku fakultu v Košiciach. Už počas štúdia pracoval ako záchranár záchrannej zdravotnej služby. Ako čerstvý absolvent sa zamestnal v Breznianskej nemocnici na Oddelení anestézie a intenzívnej medicíny.

Keď v roku 2003 začalo v Banskej Bystrici vznikať špecializované pracovisko venujúce sa kriticky chorým deťom, stal sa členom novovznikajúceho tímu detského OAIM. Pracuje tu dodnes.

Začínal od nuly ako sekundárny lekár, prednosta v Detskej nemocnici v Banskej Bystrici, neskôr zastával pozíciu zástupcu primára, následne primára, až sa vypracoval na dnešnú funkciu prednostu Kliniky pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny. Vo vedení nemocnice zastával pozíciu námestníka pre liečebno-preventívnu starostlivosť a dodnes pôsobí ako odborne spôsobilá osoba pre DRG.

Na klinike vedie tím lekárov bojujúcich za uzdravenie ťažko chorých detí na hranici prežitia. Zameriava sa na zavádzanie nových liečebných postupov – poznatky zo zahraničných pracovísk prináša na naše pracoviská, vďaka čomu sa zaraďujú medzi európsky štandard na úrovni 21. storočia.

Za najväčší úspech považuje zavedenie mimotelovej oxygenácie pri ťažko poškodených pľúcach u detí. Vďaka tomuto postupu sa jeho tímu podarilo zachrániť deti, ktoré v minulosti nemali nádej na prežitie, pretože uvedený liečebný postup bol v kritickej fáze ochorenia nedosiahnuteľný.

Okrem snahy o rozvoj medicínskych postupov vychováva generáciu nových lekárov. Takých, pre ktorých je každý pacient náročnou výzvou, do ktorej idú s plným nasadením.

Záchranná zdravotná služba zostala jeho srdcovou záležitosťou počas celého profesijného života. Dodnes je jej súčasťou a aj preto veľmi dobre pozná problematiku slovenského zdravotníctva – silné aj slabé stránky, potreby pacientov a pacientok aj zdravotníkov a zdravotníčok, chyby systému, spôsob financovania či problematiku zdrojov, v rámci ktorej tvrdí, že zdravie nemôže byť nástrojom obchodu a zisku.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.