Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Noémi Ráczová

Za férové a hrdé Slovensko

Noémi Ráczová
45

Noemin príbeh

Som rodená Košičanka, absolventka gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským v Košiciach. Po úspešnom absolvovaní PdF UK (odbor anglický jazyk – výtvarná výchova) v Bratislave som pokračovala v štúdiu na VŠVU v ateliéri prof. Dušana Kállaya v Bratislave. Počas svojho vysokoškolského štúdia som absolvovala viacero zahraničných stáži.

Som lektorkou vzdelávacích umeleckých kurzov pre dospelých na Slovensku aj v zahraničí už vyše 20 rokov. Spolu s manželom som založila inovatívny stredoškolský odbor Digitálna maľba – koncept art. Vytvorila som vzdelávací youtube kanál v slovenskom jazyku zameraní na digitálnu tvorbu. Na strednej škole, kde učím už 18 rokov som pred 10 rokmi iniciovala zavedenie predmetu odborná angličtina. Zaviedla som pre žiakov na škole úspešný súťažný formát Grafický duel. Organizujem na škole zahraničné mobility Erasmus+ pre žiakov a učiteľov.

Spolupracujem s umelcami na rôznych umeleckých projektoch a som aktívna výtvarníčka. Ilustrovala som množstvo kníh pre deti, medzi nimi aj učebnice. Svoju umeleckú tvorbu vystavujem na samostatných aj kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí.

V roku 2019 som jedna z 15 ilustrátorov SR reprezentujúcich krajinu na prestížnej medzinárodnej prehliadke Bienále ilustrácii Bratislava. V roku 2018 som v prvom ročníku súťaže Učiteľ Slovenska, získala cenu verejnosti. V tom istom roku ma zaradila odborná medzinárodná porota Európskej komisie medzi 2 nominovaných učiteľov na cenu Výnimočný učiteľ odborného vzdelávania EÚ v rámci Európskeho týždňa odborných zručností (ETOZ) 2018.

V roku 2019 som prijala funkciu ambasádorky Slovenska pre ETOZ 2019. Za svoju pedagogickú činnosť som bola ocenená Košickým samosprávnym krajom v roku 2018 a 2019.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.