Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Miroslav Kocúr

Za férové a hrdé Slovensko

Miroslav Kocúr
40

Miroslavov príbeh

Miroslav Kocúr je pedagóg, teológ a publicista. Narodil sa v Liptovskom Mikuláši. Maturoval na gymnáziu v Poprade. Po vysokej škole pracoval ako pedagóg základných a stredných škôl. Od roku 2003 po postgraduálnom štúdiu v Ríme a Jeruzaleme pôsobí ako pedagóg a manažér v oblasti vzdelávania.

Pôsobil ako vysokoškolský pedagóg na Univerzite Komenského, Katolíckej univerzite a na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Od roku 2014 pracoval v neziskovej organizácii LEAF, kde vytvoril a viedol program podpory a rozvoja LEAF Award.

Okrem pedagogickej činnosti sa dlhodobo venuje ako autor kníh a textov aj prekladateľskej a publicistickej činnosti. V roku 2010 bol nominovaný na Novinársku cenu za "citlivý pohľad prispievajúci k diskusii prebiehajúcej medzi tradičnými a modernizačnými prúdmi v katolíckej cirkvi“. Jeho texty sa stali súčasťou komentárov pre denník SME a Denník N.

Od roku 2015 do roku 2018 moderoval programy Hosť Pyramídy a Sobotné reflexie v Rádiu Slovensko.

Je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska. Je od začiatku hnutia aktívnym expertom tímu pre vzdelávanie, vedu a inovácie. Všíma si zvlášť základné a stredné školstvo a prepojenie vzdelávania a praxe.

Je ženatý, má dve dcéry a žije v Marianke.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.