Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Milan Laurinc

Za férové a hrdé Slovensko

Milan Laurinc
78

Milanov príbeh

Milan Laurinc pracuje ako zdravotný brat špecialista na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, kde sa od roku 2005 stará o deti s vrodenými vývojovými chorobami srdca. Zároveň pôsobí aj ako riaditeľ kancelárie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Viac ako 13 rokov sa podieľa na tvorbe legislatívy, metodických a koncepčných materiálov týkajúcich sa zdravia, zlepšenia zdravotnej starostlivosti a zároveň tieto zmeny implementuje do praxe sestier a pôrodných asistentiek.

Ako vysokoškolský pedagóg svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva aj novej generácii sestier v pregraduálnom a postgraduálnom vzdelávaní. Je členom redakčných rád, autorom a recenzentom viacerých odborných príspevkov pre sestry a pôrodné asistentky na národnej aj medzinárodnej úrovni.

Je členom pracovnej skupiny Akreditačnej komisie Ministerstva zdravotníctva SR na ďalšie vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov pre zdravotnícke povolanie sestra, členom stálej pracovnej skupiny pre štandardy zdravotníckej informatiky NCZI a členom dozorného orgánu Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Od roku 2010 je nositeľom prestížneho ocenenia „Biele srdce“ v kategórii sestra v praxi, ktoré mu udelila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek na republikovej úrovni.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.