Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Milan Ftorek

Za férové a hrdé Slovensko

Milan Ftorek
24

Milanov príbeh

Milan Ftorek je členom predsedníctva Progresívneho Slovenska, koordinuje rozvoj komunít na strednom Slovensku a vedie miestnu bunku v Martine. Profesne začínal ako novinár, no teraz sa už približne 8 rokov venuje marketingu a eventovému manažmentu. Ešte pred vznikom hnutia bol najaktívnejším dobrovoľníkom OZ Progresívne Slovensko a túto energiu preniesol aj do svojich ďalších činností.

Jeho progresívna bunka v Martine, ktorá sa neformálne nazýva aj Reštart Martina, má viac ako 30 členov a ich činnosť začala už po krátkej dobe presahovať bežné aktivistické práce. Zasadzujú sa napríklad o sprísnenie miestnych VZN o používaní jednorazových plastov a o zavedenie participatívneho rozpočtu, ktorý bude pod ich gesciou už čoskoro realitou.

Neznamená to však, že aktivizmus im je teraz cudzí. Takmer každý víkend ich môžete vidieť v prírode, ktorú neustále čistia od odpadkov, či v uliciach pri kampaňovaní alebo zbieraní nejakej petície.

Milan je tiež členom kultúrnej komisie pri mestskom zastupiteľstve. Keď akurát neorganizuje terénne aktivity či kampane, rád hrá tenis, ide si zabehať do prírody alebo sa prejsť so svojím psom Šinterom. Momentálne sa podieľa na spoluorganizácii terénnych aktivít koaličnej kampane a teší sa aj na svoju osobnú kampaň vo voľbách do NRSR.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.