Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Michaela Kršková

Za férové a hrdé Slovensko

Michaela Kršková
72

Michaelin príbeh

Michaela Kršková je investorka a odborníčka na inovačnú politiku.

Po 10 rokoch štúdia a práce v USA, Veľkej Británii a Švajčiarsku sa v roku 2010 vrátila na Slovensko s cieľom prispieť svojimi skúsenosťami k pozitívnej zmene v krajine.

Michaela spoluzaložila prvé regulované fondy rizikového kapitálu na Slovensku, aj prestížne podujatie pre začínajúce technologické firmy Future Now (predtým Startup Awards).

Po rokoch práce v súkromnej sfére a angažovania sa vo verejnom priestore v oblasti inovácií vníma, že Slovensko dlhodobo nevyužíva svoj potenciál stať sa skutočne modernou, inovatívnou krajinou. Má za cieľ podieľať sa na tom, aby Slovensko neostalo naďalej nepripravené na zásadné výzvy, ktoré nás bezpochyby čakajú už v najbližšom desaťročí.

Pred návratom na Slovensko Michaela pôsobila ako analytička Isis Innovation na Oxfordskej univerzite. V roku 2015 bola zaradená na zoznam 100 technologických lídrov v strednej a východnej Európe spoločnosťami Google, Financial Times a Res Publica.

V súčasnosti pôsobí ako externá poradkyňa európskeho programu Horizont 2020 a porotkyňa výberových komisií do akcelerátora Európskej inovačnej rady.

Vyštudovala medzinárodné vzťahy a verejnú politiku na Princetonskej univerzite, na Graduate Inštitúte v Ženeve a Fletcherovej škole práva a diplomacie v Bostone. Po vysokoškolskom štúdiu jeden rok žila a pracovala na vidieku v juhozápadnej Ugande.

Pochádza zo Sabinova, kde prežila prvých šestnásť rokov svojho života. Momentálne žije s rodinou v Bratislave.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.