Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Matej Fabšík

Za férové a hrdé Slovensko

Matej Fabšík
34

Matejov príbeh

Matej Fabšík nie je politickým nováčikom. Pôsobí v komunálnej politike na Kysuciach a v Žilinskom samosprávnom kraji ako predseda krajskej komisie dopravy, v ktorej čelia obrovským výzvam, ktorých riešenie nedokáže zabezpečiť samospráva. Kvôli ním dnes kandiduje do NRSR. Viacero ľudí na Slovensku ho pozná tiež ako cestovateľa, zakladateľa bláznivého projektu Lada Svetom, v rámci ktorého na starej žiguli precestovali viacero kontinentov a krajín sveta. Na cestách zažil veľa, ako sám hovorí: "Najdôležitejšie, čo mi dalo cestovanie, je presvedčenie, že akákoľvek forma totality je zlá a nie je riešením pre modernú prosperujúcu krajinu."

Vo voľnom čase tiež rád behá, alebo ako vysokohorský nosič nosí náklad vo Vysokých Tatrách.

4 roky bojuje za dostavbu D3 cez Kysuce, no súvisí to aj s Bratislavou...  Jediný medzinárodný koridor prechádzajúci Slovenskom, ktorý spája sever Európy s juhom je koridor Baltica-Adria. Na Slovensku ho tvorí diaľnica D3 na Kysuciach medzi Poľskom a Žilinou, následne D1 po Bratislavu a končí obchvatom Bratislavy v podobe diaľnice D4.

Tranzitná doprava na týchto diaľniciach, ktorá dennodenne upcháva Kysuce aj Bratislavu bude v najbližších rokoch, podľa prognózy Európskej únie rásť až na dvojnásobok dnešnej hodnoty. Na Kysuciach je práve kolabujúca doprava dôvodom frustrácie a nespokojnosti obyvateľov. V Bratislave je to podobné. Preto bude po voľbách skutočne dôležité zamerať sa na problematickú dostavbu diaľnice D4, na ktorej hrozí viacero krízových momentov. Bratislava si nemôže dovoliť scenár zbabraného projektu výstavby tunela Višňové. Každé omeškanie výstavby diaľnice D4 spôsobuje obrovské hospodárske škody, znižuje konkurencieschopnosť regiónu a znižuje každodennú kvalitu života v Bratislave. Po dostavbe týchto diaľníc si vydýchnu oba naše regióny.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.