Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Marián Mališ

Za férové a hrdé Slovensko

Marián Mališ
124

Mariánov príbeh

Marián Mališ pochádza z Handlovej. V Košiciach vyštudoval automatizované systémy v letectve. S rodinou žije v obci Ivanka pri Dunaji.

Marián pôsobí ako metodik v leteckej doprave. Pomáha definovať, čo má ako fungovať, aby bolo lietanie pre ľudí bezpečné, plynulé, hospodárne a prijateľné pre životné prostredie. Pomáhal vybudovať kritickú európsku infraštruktúru, pracoval v medzinárodných programoch, riadil medzinárodné tímy. Vo svojej oblasti patrí medzi európsku špičku.

V medzinárodnej organizácii civilného letectva (ICAO) zastupoval záujmy Slovenska viac ako 15 rokov. V regionálnej obchodnej iniciatíve 7 krajín riadil medzinárodný tím technických riaditeľov a zastupoval Slovensko vo výkonnej rade. V súčasnosti zastupuje záujmy Slovenska v orgánoch medzinárodnej organizácie EUROCONTROL a vo výkonnej rade paneurópskej leteckej siete.

Marián je aktivista v komisiách obecného zastupiteľstva. Angažuje sa v najmä oblastiach športu a dopravy. Zároveň mobilizuje spoluobčanov k väčšej občianskej angažovanosti. Sám rád športuje a podporuje v tom aj iných. Je spoluzakladateľom a predsedom telovýchovnej jednoty, ktorá organizuje športové podujatia pre verejnosť. Do práce v Bratislave rád dochádza na bicykli. Ako aktivista podporuje rozvoj verejnej a nemotorovej dopravy na Slovensku.

Marián Mališ je zakladajúci člen PS. Do politiky vstupuje s cieľom byť aj naďalej aktívny a zodpovedný. Prednostne sa chce venovať transformácii dopravy na udržateľnú mobilitu a zmene spôsobu života.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.