Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Libor Gula

Za férové a hrdé Slovensko

Libor Gula
141

Liborov príbeh

Libor Gula je ekonóm, pochádza z Bratislavy a je otcom troch dcér. Vyrastal 8 rokov v Alžírsku, kde mama pracovala ako lekárka.

Vyštudoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave odbor zahraničný obchod a postgraduálne štúdium ekonómie ukončil na College of Europe v belgických Brugách. 

Po štúdiu pracoval v rôznych zahraničných firmách na finančných manažérskych pozíciách, v rokoch 2005 – 2010 zastupoval Slovensko ako ekonomický a finančný radca na Stálej misii SR pri OECD v Paríži a v rokoch 2010 – 2012 pracoval na Ministerstve financií SR ako riaditeľ odboru bankovníctva. Podieľal sa na tvorbe zákona o bankovej dani, ale aj na zákonoch na ochranu finančného spotrebiteľa, či na zákonoch na ochranu stability finančného sektora. V súčasnosti pracuje ako finančný manažér v nadnárodnej spoločnosti.

Hovorí plynulo anglicky, francúzsky, nemecky a dohovorí sa aj rusky a arabsky. Druhé volebné obdobie je komunálny poslanec v Bratislave-Dúbravke. Vo voľnom čase sa venuje kynológii, spevu francúzskych šansónov a fitness.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.