Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Juraj Dobšovič

Za férové a hrdé Slovensko

Juraj Dobšovič
85

Jurajov príbeh

Juraj Dobšovič je v prvom rade veselý mladý človek.

Vďaka svojej rozmanitej práci cestuje po celom Slovensku. Prešiel všetky regióny, preto vníma ich odlišnosti. Jeho záujem o jednotlivé časti Slovenska sa rozvíja už od detských čias, kedy sa stal skautom a aj vďaka tomu vyštudoval regionálny rozvoj na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Tejto téme sa venuje aj v strane SPOLU, kde sa stal gestorom pracovnej skupiny.

Počas štúdia sa pravidelne zapájal do ochranárskych aktivít, bol prítomný aj pri medializovanej nočnej ťažbe v Tichej a Kôprovej doline.

Bol jedným z organizátorov protestov Gorila, ktorých výsledok mal však za následok frustráciu a koniec angažovanosti. Všetko sa zmenilo v čase vraždy dvoch mladých ľudí. Vstúpil do strany SPOLU a aktívne sa podieľal na príprave programu.

Spoluzakladal platformy Zelení SPOLU a SPOLU pre vidiek. Na poslednom sneme bol zvolený do etickej komisie. Je spoluautorom vízie Desatoro pre vidiek a v budúcnosti sa chce venovať trvalo udržateľnému rozvoju všetkých regiónov, vrátane Bratislavy.

Za základ fungujúcej spoločnosti považuje malé a stredne veľké regionálne podniky, ktoré sa svojimi výrobkami snažia odlíšiť a pri ich výrobe berú ohľad na životné prostredie.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.