Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Juraj Benčík

Za férové a hrdé Slovensko

Juraj Benčík
84

Jurajov príbeh

Juraj Benčík je divadelník a pedagóg divadelnej tvorby. Vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Pôsobil v mnohých slovenských profesionálnych divadlách ako herec, autor divadelných hier a režisér. Spolupracoval s profesorom Milanom Sládkom v jeho súbore pantomímy v divadle Aréna a na mnohých iných projektoch doma i v zahraničí. Ako doteraz jediný slovenský divadelný umelec absolvoval angažmán vo svetoznámom kanadskom Cirque du Soleil.

Po svojom návrate do vlasti sa venuje predovšetkým pedagogickej činnosti na všetkých typoch umeleckých škôl. Je autorom vysokoškolskej učebnice Metodika výučby pantomímy a tvorby neverbálneho divadla a lektorom rôznych vzdelávacích podujatí na Slovensku i v zahraničí. Na Strednej odbornej škole pedagogickej v Turčianskych Tepliciach vyučuje predmet tvorivá dramatika. V oblasti profesionálnej divadelnej činnosti sa venuje hlavne tvorbe scenárov a réžii. Aktuálne je autorom a lídrom tvorivého tímu veľkej ľadovej revue Angry Birds on Ice.

Od komunálnych volieb v roku 2018 je členom strany Progresívne Slovensko a aktívne občiansky i politicky pôsobí v Martine a Turčianskych Tepliciach.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.