Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Jozef Žuffa

Za férové a hrdé Slovensko

Jozef Žuffa
49

Jozefov príbeh

Jozef Žuffa je vysokoškolský pedagóg.

Narodil sa a vyrastal na Orave. Vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského a Viedenskej univerzite. Aktuálne žije s manželkou a dvoma deťmi v Bratislave.

Vo svojich pravidelných Ranných zamysleniach v Slovenskom rozhlase už tretí rok poukazuje na to, že kresťanská výzva „byť soľou zeme“ neznamená tvoriť opozíciu súčasnej kultúry, ale ju spoluvytvárať. Taktiež publikuje o potrebe nevyčleňovania žiadnej skupiny pri hľadaní nových odpovedí na otázky, ktoré dlhodobo ostávajú neriešené.

Rozhodnutie pre vstup do politiky u neho dorastalo postupne. Vidí čoraz aktuálnejšiu potrebu aktívnej obhajoby liberálnej demokracie a hľadania východísk z narastajúceho strachu, ktorý otvára priestor pre populistické riešenia. Vrátiť nádej do polarizovanej spoločnosti si bude vyžadovať veľa odvahy. Tú chce preniesť z akademického prostredia do politickej práce.

Venuje sa návrhom pomoci rodinám a sociálne slabším skupinám.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.