Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Jana Dubovcová

Za férové a hrdé Slovensko

Jana Dubovcová
150

Janin príbeh

Jana Dubovcová bola sudkyňou, počas vykonávania sudcovskej funkcie rozhodla niekoľko tisíc sporov aj nesporových vecí z oblasti občianskeho, pracovného, obchodného, rodinného a exekučného práva. Viac rokov bola predsedníčkou súdu.

Významnou mierou sa zapojila do realizovania slovenskej súdnej reformy.

Počas dvojročnej stáže na ministerstve spravodlivosti v rokoch 2002 a 2003 vo funkcii generálnej riaditeľky sekcie ekonomiky, rozvoja a stratégií pracovala na zavedení projektu Súdny manažment, vrátane generátora na náhodný výber sudcu pre rozhodovanie vo veci na všetky súdy Slovenskej republiky, čo sa aj uskutočnilo.

Pre lepší prístup k spravodlivosti a pre vytvorenie podmienok na špecializáciu sudcov a súdov sa v tom čase zrealizovalo aj zlučovanie malých súdov s veľkými. Po náročnom a komplikovanom zlúčení súdov, keď už mali tieto súdy začať riadne fungovať, nová vláda vzniknutá po voľbách v roku 2006 vrátila súdy do predošlého stavu.

V roku 2010 sa pred vstupom do politiky vzdala sudcovskej funkcie a uchádzala sa o poslanecký mandát ako nezávislá kandidátka, expertka na oblasť spravodlivosti a práva na kandidátke politickej strany SDKÚ. Ako poslankyňa pôsobila v ústavnoprávnom výbore a v mandátovom a imunitnom výbore Národnej rady Slovenskej republiky až do jej zvolenia za verejnú ochrankyňu práv.

Ústavnú funkciu verejnej ochrankyne práv vykonávala od roku 2012 do roku 2017. V súčasnosti je zapísaná v Slovenskej advokátskej komore.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.