Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Jakub Krako

Za férové a hrdé Slovensko

Jakub Krako
131

Jakubov príbeh

Jakub Krako patrí medzi najúspešnejších paralympionikov Slovenska. Získal mnoho ocenení z pretekov nielen Európskeho, ale aj Svetového pohára.

Okrem toho získal 2 tituly majstra sveta. Jeho najväčším úspechom je však zisk 10 paralympijských medailí z 3 paralympiád - 5 zlatých a 5 strieborných.

Je absolventom Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity, kde získal titul PhD. v marketingu.

Momentálne žije so svojou rodinou v Bojniciach.

Jeho prácou a zároveň poslaním je motivovať zdravotne znevýhodnené deti k športu. Šport pokladá za jednu z najlepších ciest k sociálnej inklúzii a taktiež verí, že práve športom môže človek získať vlastnosti, ktoré sú potrebné pre naplnenie svojich snov a cieľov.

Aktívne sa zaujíma o sociálnu oblasť, konkrétne záležitosti, týkajúce sa ťažko zdravotne znevýhodnených občanov. Práve tu vidí motiváciu pre vstup do politiky, aby pomohol zefektívniť zákony a opatrenia, ktoré často bizarne ovplyvňujú životy ľudí s akýmkoľvek znevýhodnením.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.