Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Dana Cervanová

Za férové a hrdé Slovensko

Dana Cervanová
52

Danin príbeh

Dana Cervanová má vyštudovanú sociálnu prácu, ktorú priamo využíva v komunitách ohrozených, alebo postihnutých sociálnym vylúčením. Je zakladateľkou občianskeho združenia "Ďalej" a tento rok bola zvolená za jeho predsedníčku. Toto OZ sa zameriava na preklenutie rozdielov medzi minoritou a majoritou, na pomoc zdravotne znevýhodnených, rieši sociálne defekty, v ktorých tak flagrantne zlyháva náš štát.

Na komunálnej úrovni poukazuje na nečinnosť kompetentných, bojuje proti korupcii. Podarilo sa jej zastaviť výstavbu spaľovne a krematória pri jej rodnej obci.

Už piaty rok vykonáva prácu ako profi-rodič, kde do života vypravila už 13 detí z detských domovov. Dostala dôveru od kolegov v práci a zvolili ju za predsedníčku profi-rodičov, ktorých úspešne zastupuje. Výsledky jej snaženia v tejto oblasti sa zhmotnili v príručke na prípravu profi-rodičov pre všetky detské domovy v SR, k vypracovaniu ktorej bola prizvaná zo strany UPSVaR.

S rodinou žije v Turčianskej kotline v malebnej obci Sučany.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.