Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Anton Piták

Za férové a hrdé Slovensko

Anton Piták
39

Antonov príbeh

Anton Piták je programátor a občiansky aktivista.

Angažuje sa v školstve, od roku 2010 vedie počítačové krúžky. Jeho žiaci sú úspešnými reprezentantmi v súťažiach, vrátane súťaže Euroskills. Pomáha pripravovať zadania pre programátorskú časť stredoškolskej súťaže Zenit, poskytuje prax pre žiakov stredných škôl a bojuje za zlepšenie školstva, aby naše deti nemuseli utekať zo Slovenska.

Je okresným predsedom SPOLU pre okres Námestovo a zástupcom pre Dolný Kubín. V strane je od ohlásenia jej založenia. Je autorom viacerých webových projektov SPOLU - CRM systému a webových stránok, zároveň je IT expertom pre SPOLU. Je jedným z najväčších nefinančných darcov strany SPOLU.

Jeho oblasťou zamerania v politike je okrem školstva aj riešenie depolitizácie štátnej správy tak, aby sa úradník riadil len zákonmi a nie vôľou politikov, ktorí práve vládnu. Je za jasné oddelenie politických a nepolitických funkcií, aby sa tak posilnila transparentnosť a nezávislosť verejnej moci. Tieto veci chce aj presadzovať v parlamente.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.